آفات و بیماری گل رز بهترین مقالات کشاورزی آموزش کشاورزی و باغبانی و گیاهان آپارتمانی | flowerbook

داماسک تابستانه یکبار در تابستان و داماسک پاییزی دو‌بار در سال ( یکبار در تابستان و‌ یکبار در پاییز ) گلدهی می‌کنند. رنگ شکوفه های معطر این نوع رز غالبا سفید و طیف های مختلفی از رنگ صورتی است. گل رز پاسیو که به عنوان رز فلوریبوندا نیز شناخته می شود. گیاهان جمع و جوری هستند که برای گلدان بسیار مناسب اند. با رشد حدود سانتیمتر اندازه آنها کمی بزرگتر از گل رز مینیاتوری استاندارد است. اما هنوز اندازه نسبتا کوچکی دارند.که آن را به گل مناسبی برای نگهداری فضای داخلی یا بیرونی تبدیل می کند.

http://agriculture-na.irدر فصل زمستان محل برش بالاي دومين برگ پنج برگچه اي انتخاب مي شود. رطوبت نسبي همان رطوبت است كه در هواي اطراف گياه و محيط گلخانه وجود دارد. اين ميزان رطوبت كه با رطوبت سنج قابل اندازه گيري است در حدود 60 درصد مي باشد. زيادي آن باعث بروز بيماريهاي قارچي مثل لكه سياه، سفيدك مي شود و كمبود آن نيز باعث كاهش رشد گياه و كيفيت محصول مي شود. گلهای شاخه بریده را به سه دسته اصلی تقسیم می کنند. 2ـ اندازه و رنگ مناسب گل كه مختص رقم مورد نظر است.

زنگ سیاه گل رز

کفشدوزک ها این شته ها را می خورند و برای گیاهان مفید هستند و می تواند منجر به کاهش ین آفت ها شوند. ایمیداکلوپرید ، استامیپرید ، مالدیسون بهترین سموم برای آفت کشی این آفت شته می باشد. کم آبی در گلدان گل رز باعث استپ کردن رشد گل سرخ، کوچک شدن برگ، کوتاه شدن فاصله میان گره ها، بد شکل شدن برگ ها و سوختگی نوک برگ­ها می شود.

یعنی می‌توانید به‌راحتی چندین شکوفه را بدون آسیب زدن به ترکیب گیاه برداشت کرده و در عین حال تراکم رزهای باغچه خود را از بین نبرید. گل رز مینیاتوری اساسا کوتاه تره و گل هاش فشرده تر و جمع و جور تر مجله خبری کتاب گل از رز هیبرید چای یا گراندیفلورا هستن. انواع گل مینیاتوری، معمولا بیش از 38 تا 76 سانتی متر رشد نمیکنن. رز مینیاتوری از گیاهان زینتی و تجاری که کاربردهای زیادی به خصوص در طراحی فضای سبز داره.

نگهداری گل رز در آب

عجیب ترین روش تکثیر گل رز چیده شده، کاشت گل رز در گلدان است. اگر شما تمایل به نگهداری گل رز خود به مدت طولانی پس از چیده شدن دارید، به این روش کاشت و نگهداری گل رز در گلدان توجه نمایید. نحوه آماده سازی و تکثیر گل رز با سیب زمینی روش پیشنهادی ما به شماست که بصورت زیر می‌باشد. در این قسمت چند راهکار برای نگهداری گل رز برای مدت طولانی پیشنهاد می‌شود.

  • پس از رز های هیبرید چای و گراندیفلورا ، گل رز فلوریبوندا یکی دیگر از محبوب ترین انواع گل های رز می باشد.
  • رز مشکی ژنتیکی نیست و یکی از انواع گل های رز طبیعی است.
  • رزها از محبوبت ترین گیاهان جهان هستند و برای مدت چندین هزار سال به دلیل مخاصیت معطر بودنشان برای تولید گلاب و روغن در تمدن­های ایرانی، چین و شمال آفریقا کشت می­شده.
  • به‌عنوان نکته آخر در مورد Clarence House نیز گفتنی است که این گل در بسیاری از خاک‌های مختلف مثل خاک‌های اسیدی، خنثی و خاک‌های سنگین رسی به خوبی رشد می‌کند.
  • رطوبت نسبي همان رطوبت است كه در هواي اطراف گياه و محيط گلخانه وجود دارد.

توسط گلستان

گلستان عبدی