بهترین و شناخته ترین نوع گل رز | flowerbook

گل های رز از مناطق مختلف جهان به راحتی هیبرید ( نوعی تکثیر ) می شوند و انواعی را به وجود می آورند که به اشکال مختلف همپوشانی دارند و تعیین گونه های اصلی را دشوار می کند. کمتر از 10 گونه، عمدتا بومی آسیا، در تکثیر انواع بسیاری از رز های بوته ای نقش داشتند که سبب شده است امروزه با این تنوع بی نظیر از گل رز مواجه باشیم . رُزها یکی از مهم ترین دسته گیاهانی هستن که در دنیای باغبانی، از محبوب ترین درختچه های گل دار هستن. در واقع میشه گفت که گل های بالا رونده جزو دسته ای مستقل برای در بین انواع رز ها نیستن بنابراین ممکنه هر گونه گل رزی به عنوان گل بالارونده محسوب بشه. اونا باید به تکیه گاه های عمودی خودشون متصل بشن تا به سمت بالا رشد کنن.

http://agriculture-na.irبه‌عنوان نکته آخر در مورد Clarence House نیز گفتنی است که این گل در بسیاری از خاک‌های مختلف مثل خاک‌های اسیدی، خنثی و خاک‌های سنگین رسی به خوبی رشد می‌کند. رز رونده Souvenir Du Docteur Jamain نه‌تنها قادر است کمی سایه را تحمل کند، بلکه به آن نیاز وافر نیز دارد! درواقع، سایه از قهوه‌ای شدن شکوفه‌های آن در برابر آفتاب‌ داغ تابستانی پیشگیری می‌کند. این گل همیشگی، در طول فصول مختلف به گلدهی می‌پردازد، اما بهترین عملکرد آن زمانی است که به‌طور مرتب با قارچ کش‌های مناسب درمان شود.

  • این رز می‌تواند انتخاب خوبی برای گلدان‌های موجود در بالکن، پاسیو و حتی گلدان‌های راهروهای نورگیر یا حیاط باشد.
  • اگر در حال بریدن گل سرخ خود نیستید، سعی کنید آنها را از یک گلفروشی مشهور بخرید، ترجیحاً از کسی که با او رابطه دارید خریداری کنید.
  • استفاده نمایید فاصله نور مصنوعی شما حدود ۵۰ سانتی متر به مدت ۱۲ ساعت در روز باشد.

از انواع اصلی گل رز مشک میتوان به رز مشک راه، رز مشک قرنیه، رز مشک بالرین، رز مشک موتزارت و رز مشک مالیسیا نام برد. رزهای مینیاتوری به آفتاب مستقیم و خاک دائماً مرطوب نیاز دارند. بهتر است گیاه را در دمای 20 درجه سانتیگراد و دور مجله خبری کتاب گل از هرگونه منبع حرارتی نگهداری کنید. گیاه خود را به طور مکرر بررسی کنید و هر گونه آفتی را که می تواند سلامت آن را تهدید کند از بین ببرید. آنها در طول تابستان بارها و بارها گل می دهند و برخی از شکوفه ها تا پاییز ادامه دارند.

درخت پالم، برگ پالم از برگ های زینتی و کاربردی در گل آرایی

رز های قدیمی رز هایی هستند که سالی یکبار گلدهی ‌می‌کنند، مقاومت این نوع رز در برابر آفات و بیماری ها زیاد بوده اما اگر قسمت گل در معرض سرمای زیاد قرار بگیرد دچار یخ زدگی می‌شود. از ویژگی های بارز این نوع رز ها می‌توان به رایحه قوی و مدل خاص و زیبای شکوفه ها و تعداد گلبرگ های زیاد نام برد. زمان گلدهی رز های قدیمی که به رز های تاریخی هم مشهورند اغلب تابستان است.

کود مناسب برای درخت زردآلو

دیده می‌شوند.گل رز هلندی معمولا با رز ایرانی مقایسه می‌شود. رز ایرانی یک نوع دیگر از رزهای موجود در بازار است. گلبرگ‌های رز ایرانی رنگ قرمز روشن‌تری نسبت به رز هلندی دارند. رز هلندی علاوه بر کاربرد به عنوان گل شاخه ای، یکی از گل‌های مناسب برای پرورش در باغچه خانه است. امروزه گل های مختلف از جمله گل های رز در دنیا دارای طرفداران بسیار زیادی بوده و گل رز دارای گونه ها و انواع مختلفی بوده که به دلیل محبوبیت در اکثر مناطق دنیا این گل زیبا را تکثیر میکنند.

رز هلندی

توسط گلستان

گلستان عبدی