خرید و قیمت عمده میخک درشت ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ بازرگانی زرین گیاهینه | flowerbook

گل میخک از آن دسته گیاهان محکم و مقاوم هستند که خبلی درگیر بیماری و آفات نخواهد شد و فقط درصورت رعایت نکردن درست و اصول مراقبت و توجه کم باعث بوجود آمدن آفت خواهد شد. معمول ترین آفت برای میخک ها شته ها می باشد که برای درمان باید از تله های مخصوص و چسبناک استفاده کنید. ترکیب گل میخک با نمک و ریختن آنها در شیر می‌تواند به‌سرعت باعث کاهش سردرد شود. تحقیقات نشان می دهد که ترکیبات موجود در میخک ممکن است به کنترل قند خون کمک کند. در یک مطالعه مشخص شد که میخک و نیژیرسین باعث افزایش جذب قند از خون به سلول ها ، افزایش ترشح انسولین و بهبود عملکرد سلول های تولید کننده انسولین می شوند.

http://agriculture-na.ir

از دیگر خواص دمنوش میخک می‌توان به تقویت مغز و حافظه و رفع استرس اشاره کرد. از دیگر خواص گ میخک، خواص روغن آن است؛ روغن میخک برای پوست نیز مفید فایده است. به همین دلیل در تولید لوازم‌آرایشی نیز به کار گرفته می‌شود. برای درمان آکنه‌ها و لک‌های صورت از ماساژ روغن میخک استفاده کنید. ماسک‌های درست‌شده از عصاره میخک شفاف کننده پوست نیز هستند. برای این کار می‌توانید مقداری از روغن میخک را روی شقیقه‌ها و پیشانی بچکانید و با ماساژ آرام آن به آرامش برسید.

  • برای درمان گوش‌درد نیز می‌توان چند قطره روغن میخک را در گوش ریخت.
  • این گل زیبا معمولا در در اواخر بهار تا انتها پاییز گل می دهند .
  • جوانه های گل ابتدا یک رنگ پریده دارند و به تدریج به رنگ سبز تبدیل می شوند و پس از آن برای برداشت محصول به رنگ قرمز روشن تبدیل می شوند.
  • اغلب کمبود بسیاری از مواد مغذی در خاک برای این گیاه، مشکلات قابل توجهی را به همراه خواهد داشت.
  • این کار خیال شما را از هرگونه سرمازدگی راحت خواهد کرد .

کوددهی مجله خبری کتاب گل زمانی انجام م شود که نیاز به ریشه های قوی و شاخ و برگ های شاداب داشته باشید . برای این کار از کود آلی رقیق شده محلول در آب در فصلی به غیر از زمستان استفاده کنید . همچنین قبل از گل دادن گیاه میخک می توام از کود فسفر و پتاسیم بهره برد تا گل های درشت تر و زیبا تری داشته باشید .

خصوصیات ظاهری در این گیاه از جمله مهمترین پارامترها برای نگهداری از آن‌ها به شمار می‌رود. در این مطلب جدید از سری مجموعه معرفی گل ها و گیاهان از وبلاگ آکادمی… یادتان باشد که روزهای مهم شما هستند که تقویم ما را می‌سازند! سرعت و تنوع خرید گل اینترنتی را با گل فروشی آنلاین تجربه کنید. عصاره هیدروالکلی میخک، حاوی ترکیبی مانند اوژنول است. چنین ترکیبی از تراکم استخوان‌ها حفاظت می‌کند و انعطاف استخوان‌ها را در افراد مبتلا به پوکی استخوان افزایش می‌دهد.

درمان آلرژی با روغن های گیاهی

2)قلمه های سالم از تولیدکنندگان شناخته شده خریداری شده و در محل مورد نظر کاشته می شوند. برای کاهش میزان تولید گل و همچنین افزایش شاخه دهی در گیاهان مادری شرایط روز کوتاهی اعمال می شود. این گیاه که در طول رشد به ۸۰ سانتیمتر بلندی می رسد، دارای برگهای به رنگ سبز مایل به زرد و سبز مایل به خاکستری و آبی مایل به سبز است. این برگها بلند و باریک می باشند و تا ۱۵ سانتیمتر می رسند. گل ها به صورت مجزا و یا تا پنج تا با هم در یک شاخه اصلی تولید می شوند و به قطر ۳ تا ۵ سانتیمتر می رسند. آن ها بسیار معطر و رنگ اصلی گل ها، صورتی و ارغوانی روشن است، اما ارقام مختلفی از آن در رنگ های دیگر، از جمله قرمز، سفید، زرد و سبز، توسعه یافته اند.

اطلاع از آخرین تغییرات قیمت

توسط گلستان

گلستان عبدی