راهنمای جامع نگهداری از گل رز به زبانی ساده گُل‌سِتان | flowerbook

شاخ و برگ اضافی ساقه را از نقطه ای که به درون آب سطل یا گلدان میروند، جدا کنید. این شاخ و برگ های اضافی می توانند آب را گل آلود کنند. یا می توانند آب زیادی را جذب کنند و آب کمتری برای گل ها باقی بگذارند. که از نظر قیمت اختلاف زیادی با گلهای تازه غیر سرد خانه ای دارد . اما ما در فلوریا تضمین میدهیم که تمام گلهایمان کاملا تازه اند.و به مدت زیادی در دمای معمول اتاق با رعایت شرایط نگهداری، تازه میمانند.

جعبه و دسته گل رز قرمز سرخ

رز شناخته شده ترین و محبوب ترین گل در سراسر دنیا است. که با بیش از صدها مدل مختلف در رنگبندی متنوع در سراسر دنیا تولید و پرورش داده می شود. در ادامه با معنی چند رنگ مختلف از مجله خبری کتاب گل آشنا می شویم.

بهترین ترکیب خاک برای این گل، ترکیب خاک باغچه، ماسه شسته شده و کود حیوانی و یا ترکیبی از ورمی کمپوست، خاک باغچه و ماسه می باشد که باید طبق مشورت ترکیب شود. گل های رز برای رشد خوب و شادابی به رطوبت کافی و آب فراوان نیاز دارند، بهتر است آبیاری در زمان اول صبح و به شکل عمیق انجام شود. به طور کلی در فرهنگ عام رنگ سفید بیانگر پاکی، بی گناهی، صلح و احترام است. معمولاً از گل رز سفید در مراسم های ازدواج و عروسی و سایر مناسبات تشریفاتی استفاده می شود. گل رز صورتی نمادی از دوست داشتن پاک و عمیق، سپاسگزاری از زحمات و لطف دیگران و شادی است. یک شاخه از آن هم می تواند نشانگر لطف شما و یا تحسین طرف مقابل باشد.

http://agriculture-na.ir

با بهره گیری از نیروی های جوان، خلاق و خوش ذوق، جدیدترین و مدرن ترین مدل های سبد گل و باکس گل را برای شما به ارمغان بیآوریم. رز قرمز از گذشته ها تا کنون نماد عشق بوده است و رنگ قرمز آن یادآور قلب فرد عاشق است. برای آشنایی کامل با تفاوت های رزایرانی و گل رزهلندی . میتوانید به مقاله ۵ تفاوت بین رزایرانی و هلندی مراجعه کنید. اما در اینجا توضح مختصری درباره آن خواهیم داد.

وضعیت موجودی

بهترین زمان برای هرس کردن 15 اسفندماه تا 15 فروردین است. گل رز که به آن گل سرخ هم می‌گویند، گیاهی از جنس رزا و خانواده رزاسه است. بیشتر گونه‌های رز بومی آسیا و بعضی بومی اروپا و شمال آمریکا هستند. گل رز آبی ، صورتی، سفید و … چند رنگ متنوع از گل رز هستند. بذر ، قلمه و کاشت و پرورش رزایرانی کاملا داخلی است. ارتفاع ساقه های آن نیز بسیار کوتاهتر از نوع هلندی است و ضخامت آن نیز بسیار کمتر است.

باکس گل اصیلا (ترکیب زیبا گل رز قرمز با شکلات های خارجی) تم قرمز

با حضور این شته‌ها ظاهر گیاه نا‌زیبا و چسبناک می‌شود. کفشدوزک‌ها به طور طبیعی شته‌ها را شکار می‌کنند و اگر در باغچه حضور داشته باشند احتمال ابتلای گل رز به شته را کاهش می‌دهند. اگر گیاهتان به شته مبتلا شد می‌توانید به کمک اسپری‌های مخصوص آفت‌کش آن‌ها را نابود کنید.

  • ساقه های سالم فقط باید قسمت گل آنها چیده شود، ولی ساقه های باریک و ضعیف باید از پایین تر قطع شوند تا رشدشان بهتر شود.
  • رز های بالارونده گیاهانی مستقل نیستند ؛ انها باید به تکیه گاه های عمودی خود متصل شوند تا به سمت بالا رشد کنند.
  • نور کم باعث می‌شود تا گیاه ضعیف شود و رشد خوبی نداشته باشد.
  • و در طول فصول مختلف سال در رنگ های زیبای کرمصورتی و طلایی شکوفا می شوند.

توسط گلستان

گلستان عبدی