رز ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد | flowerbook

خزانه ای که در آن دانه ها را می کارند، اگر در گلخانه باشد مناسب تر است. در غیر این صورت باید از تغارهای مخصوص بذرکاری استفاده کرد. این گل شرایط رشد در اکثر خاک ها را داشته و سازگار می باشد اما هر چه خاک شما مرغوب تر باشد رشد گل بهتر می باشد. بعد از آوردن به خانه گل ها را حتما داخل آب قرار بدهید زیرا باعث کم شدن عمر گل می شود. سعی کنید گل ها را از گل فروشی های قابل اعتماد بخرید تا گل های تازه چیده شده را به شما بدهند. حداقل روزی ۶ ساعت باید نور به گیاه برسد تا به خوبی رشد کند.

  • از زمانی که برخی از افراد برای نشان دادن تنفر خود از ملکه انگلستان گل زرد به سمت آن پرتاب کردند؛ نماد گل زرد را تنفر و حسادت می‌دانستند.
  • همانطور که متوجه شده‌اید گل رز نیاز به باغچه و فضای زیادی است که بتواند رشد کند.
  • خاک های شنی، رسی و لومی خاک مناسب رشد این گیاه و خاک آهکی بدترین نوع خاک برای این گیاه می باشد.
  • در مواقعی که کسی می خواهد ابراز علاقه خود را نشان دهد و یا گلی به عنوان کادو برای روزهای خاصی مانند ولنتاین بخرد، همیشه تنها گزینه رز قرمز بوده است.
  • همچنین با کاشتن گل رز رونده در باغچه منزل می‌توانید منظره ای دیدنی ایجاد کنید.

عطر این گل، باعث شده تا جزو انواع رزهای پر طرفدار باشه. رز آلبا یکی از انواع قدیمی گل رز است که از قرن یکم میلادی مهمان خانه‌ها بوده است. این گل‌ بوته‌هایی بلند و شاخ‌وبرگی سبزآبی و جذاب دارد. گل‌های رز آلبا معمولا سفید رنگ و گاهی صورتی کمرنگ دیده می‌شوند. رز آلبا معمولا یک بار در سال در اواخر بهار یا اوایل تابستان گل می‌دهند.

رز فلوریبوندا (Floribunda roses)

رز مینیاتوری با شاخه های پر تیغ و گل و برگ های کوچک و مینیاتوری ظاهری متفاوت تری از دیگر گونه های گل زر دارد. این رز روندگی ندارد مجله خبری کتاب گل و به دلیل ابعاد کوچک خود توانایی رشد در گلدان را دارد. ارتفاع این گل در بهترین شرایط محیطی برای رشد خوب به 70 سانتی متر می‌رسد.

دوستداران گیاهان همیشه به دنبال گیاهانی برای رشد آسان و منحصر به فرد با جنبه سرگرم کننده هستند. گیاهان رز صحرای آدنیوم نمونه های مناسبی برای باغبان بی باک یا مبتدی هستند. این بومیان آفریقای شرقی و عرب در باغ ظروف داخلی یا به عنوان افزودنی های آب و هوای گرم به صفحه نمایش پاسیو فوق العاده هستند. مراقبت از گیاهان رز صحرایی نیاز به یک مکان کامل آفتاب و خاک با زهکشی خوب دارد.

رز مینیاتوری و مینی فلورا (Miniature rose and miniflora roses)

پرورش گل رز به شکل کاشت دانه زیاد رایج نبوده و باغبانان اغلب از روش اول استفاده می‌کنند. در این روش باید از وسیله‌هایی به نام سینی نشاء استفاده کنید. اگر توانایی خرید این سینی را نداشتید، مشکلی نیست و می‌توانید از ظرف‌های پلاستیکی نازک نیز استفاده کنید. بعد از اینکه دانه را به خوبی خیساندید، باید درون ظرف بکارید. سپس نهال‌هایی که کاشتید را به ظرفی بزرگتر انتقال دهید.

http://agriculture-na.ir

گلهای رز یا گل رز هلندی سفید بالا رونده به دلیل حساس بودن و شرایط به عمل آمدن، نیاز به مراقبت بیشتری نسبت به رزهای بیشتر دارند. این گلها به طور متوسط در سال دوبار گلدهی دارند و برای نگهداری و تولید آن باید آموزشهای لازم را پشت سر گذاشت. از رزهای پرطرفدار که بعد از سال 1966 در جهان محبوب شد آلتیسیمو می باشد که دارای گلهای مخملی و بسیار زیبا هستند. رز وینچستر کاتدرال همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، شبیه رز انگلیسی بوده و به رنگ سفید فنجانی و جذاب می باشد. این رز‌های به طور متوسط حدود ۶ سانتی متر قطرداشته و هرکدام از آن ها ۸۰ – ۸۵ گلبرگ دارند و بسیار زیبا و خوش عطر هستند.

در كشورهاي مثل هلند گاهاً به دليل كمي شدت نور در زمستان از نورهاي مصنوعي نيز براي برخي واريته استفاده مي كنند. ولي در ايران بعلت آفتاب فراوان در اكثر استانها نيازي به اين كار نيست. معمولاً ميزان نور مناسب بين 30 تا 55 هزار لوكس متغيير است. برای مشاهده گل های بیشتر به مقاله انواع گل رز مراجعه کنید. برخی عطر این گل را با بادام و عسل مقایسه می کنند و اگر این گل بدون مواد شیمیایی کاشت و برداشت شده باشد، می توانید سالاد و دسرهای خود را با گلبرگ های گل خوراکی این گل سرخ تزئین کنید. بری خرید گل های رز در زیباترین دیزاین ها به سایت گندم VIP مراجعه کنید.

رز پولیانتا

توسط گلستان

گلستان عبدی