روستاهای محمودآباد به هاب تولید گل وگیاه تبدیل شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

مقام عالی دولت در مازندران با تاکید بر اینکه ملت بزرگ ایران قدردان این عزیزان هستند، تصریح کرد: امروز این افتخار را پیدا کردیم در بیستمین سفر شهرستانی در محمودآباد حضور پیدا کنیم.

وی ادامه داد: محمودآباد در حوزه ارتباط با چهار کشور همسایه از طریق دریا هم مرز است و از منظر نیروی انسانی، نیروی فاخری دارد.

استاندار مازندران با اظهار اینکه در حوزه جهاد کشاورزی استان مازندران برنامه متحولی داریم و باید نگاه جهاد کشاورزی استان در مسئله کشاورزی نو باشد، افزود: باید دو نگاه در جهاد کشاورزی استان وجود داشته باشد و آن خارج شدن از ریل سنتی و برگشت به سبک مدیریت دهه ۶۰ است.

تولید دانش بنیان تقویت شود

این مسئول با بیان اینکه مناطق روستایی محمودآباد بسیار برخوردار است، تاکید کرد: این شهرستان از منظر آب و هوا، خاک، حاصلخیزی و نیروی انسانی باهوش و پرتلاش، بسیار مزیت بالایی دارد و می‌تواند تحول ایجاد کند.

حسینی پور با اشاره به اینکه ما یک مسیر سنتی را در محمودآباد تجربه می‌کنیم تصریح کرد: در درجه اول باید توجه به نگاه توسعه محور در استان مازندران شکل بگیرد که اساس آن دانش بنیان است و باید جوانان نخبه محمودآبادی وارد میدان شوند.

حسینی پور با عنوان اینکه مرکز تجارت بین المللی در این منطقه شکل گرفته است، اظهار کرد: موقعیت جغرافیایی محمودآباد از نظر ژئوپولتیک جغرافیای خاصی است و در مسیر کریدور شمال جنوب قرار دارد.

استاندار مازندران با اذعان به اینکه در شهرستان محمودآباد مزیت‌های خوبی وجود دارد و جوانان، نخبگان و پیشکسوتان باید با برنامه حرکت کنند، ذکر کرد: برای هیچ قومی قومی دیگر تصمیم نگرفته است و اراده‌های محکمی را در محمودآباد دیدیم که بی نظیر بوده و می‌تواند منشأ تحولات بزرگ در این شهرستان باشد.

حسینی پور با عنوان اینکه برای ایجاد گلخانه باید ۲۴ ساعته پروانه صادر شود، گفت: نگاه دولت باید به اینگونه باشد که آیا این واحد کوچک یا بزرگ دانش بنیانی است؟ و دولت باید شرکت‌های دانش بنیان را در اختیار این افراد قرار دهد.

وی با اذعان به اینکه ما در سفر به محمودآباد و مباحثی که با مردم شریف این شهرستان داشتیم چند مسئله را بررسی کردیم، یادآور شد: مردم انقلابی و صبور محمودآباد در عرصه‌های مختلف نقش آفرین بودند و در زمانی که در مازندران هیچ خبری از تجارت دریا، ریل و قطار نبود، تنها بندر مازندران بندر اهلم و این شهرستان دارای ریل و قطار بود.

سید محمود حسینی پور با اظهار به اینکه در تولید گل و گیاه مردم به صورت خودجوش اقدام کردند، بیان کرد: دولت باید در این مسیر آنها را پشتیبانی کرده و نباید مانع ایجاد کند.

وی ادامه داد: اگر با این نگاه، ما مسئله جهاد کشاورزی را در محمودآباد ساماندهی کنیم، می‌توانیم تمام ۸۵ روستای محمودآباد را به هاب تولید گل و گیاه کشور تبدیل کنیم.

وی با تاکید بر اینکه برخی از قواعد، قوانین و بخشنامه‌ها متناسب با استان مازندران نیست، یادآور شد: دولت در تلاش است که این موانع برداشته شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمود حسینی پور شامگاه یکشنبه در بازدید از روستای عبدالله آباد سرخ رود گفت: در ایام بسیار مبارکی هستیم و ماه رجب ماه پر از برکات معنوی و الهی است و اعیاد بزرگی در این ماه وجود دارد.

وی با بیان اینکه معنویت در استان مازندران زبانزد است، افزود: در شهرستان محمودآباد ۴۲۵ آلاله آسمانی داریم که به تک تک این شهدا افتخار می‌کنیم.

حسینی پور گفت: دانش بنیان یعنی اقدامی که در یک منطقه محروم روستایی اتفاق می‌افتد و ما در یک منطقه گلخانه‌ای در مناطق روستایی توانستیم اشتغال خانگی ایجاد کنیم.

این مسئول با اشاره به اینکه بازرگانان باید پای کار بیایند و محمودآباد در حوزه‌های دیگر جایگاه والایی دارد، بیان کرد: در شیلات تولیدات محمودآباد منحصر به فرد بوده و بازار ماهی محمودآباد در سطح ملی مطرح است.


منبع: https://www.mehrnews.com/news/6007343/%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AD%D9%85%D9%88%D8%AF%D8%A2%D8%A8%D8%A7%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D9%87%D8%A7%D8%A8-%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%DA%AF%D9%84-%D9%88%DA%AF%DB%8C%D8%A7%D9%87-%D8%AA%D8%A8%D8%AF%DB%8C%D9%84-%D8%B4%D9%88%D8%AF

مقام عالی دولت در مازندران با عنوان اینکه شرکت‌های دانش بنیان به میدان بیایند، افزود: ما هیچ راهی نداریم و اگر بخواهیم تحولات چشمگیر و قابل رؤیت باشد باید از مسیرهای سنتی عبور کنیم و در ریل دانش بنیان قرار بگیریم.

توسط گلستان

گلستان عبدی