زیباترین گل های رز انگلیسی برای باغچه شما خبرآنلاین | flowerbook

گل رز هلندی جزو مناسب ترین گل برای هدیه به خانوم ها محسوب میشه. رز بونیکا از نوع رز های بوته ایه که دارای گل های صورتی و روشنه. این گل از بهار تا پاییز به طور مرتب شکوفه های معطر 5 تا 7 سانتی متری میده. این گیاه مناسب آب و هوای خنکه و رشد خوبی هم در این گونه مناطق داره. رز بونیکا منطقه بومی مشخصی نداره و گیاهی ترکیبیه، این گیاه نیاز به نور کامل داره. این بر اساس سلیقه شما و نوع مکان شما بستگی دارد تعییر کند.

  • هر چند روز یکبار رطوبت خاک را چک نمایید، چنانچه رطوبت کم بود مجددا” آبیاری کنید.
  • تحمل سایه قابل توجه ای دارد، و تنها اگر روزانه ۴ ساعت در معرض آفتاب باشد، بهترین عملکرد را دارد.
  • هم چنین رز سرخ بهشت یکی از بهترین بو‌ها را در میان همه رزهای جهان دارد.
  • رایحه معطر و بی نظیری دارند که یکی از دلایل محبوبت آنها همین می باشد.

پرورش دادن و نگهداری از گل رز، حدودا 5 هزار سال است که شروع شده و سال‌هاست افراد مختلف از این گل زیبا و خوشبو نگهداری می‌کنند. در ادامه چند گونه از این گل زیبا را برای شما معرفی می‌کنیم. ویروس شکستی گل رز بیش از انواع آفات و بیماری گل رز به گلبرگ‌های گل روی درختچه حمله می‌کند. گلبرگ‌ها بر اثر ابتلا به این بیماری بدشکل، بی‌کیفیت و آوند دار می‌شوند. راه کنترل این بیماری هم ازبین‌بردن قسمت‌های بیمار است. کوتاهی بهاره گل رز یکی از بیماری‌های ویروسی است که در فصل بهار سبب ایجاد لکه زرد در برگ‌ها و تضعیف جوانه‌ها می‌شود.

بهترین نوع گل رز

زیرا در این کشورها شرایط نوری برای تولید گل نامساعد است. برای زیاد کردن اقسام بوته های گل سرخ راه های متعددی وجود دارد که هریک از آنها به نسبت خواصی که دارد، می تواند مورد استفاده علاقمندان واقع گردد. هر روز یا هر دو روز یکبار، آب را عوض کنید تا مطمئن شوید که رشد باکتری به گل شما آسیب نمی رساند. گلدان را با آب شیرین، غذاهای بیشتر گل و مقدار مناسب سفید کننده پر کنید. ساقه گل های رز را کوتاه کنید و آن ها را مرتب کنید. در نظر بگیرید که مقداری غذای گل را به آب اضافه کنید.

همان طور که گفته شد جهت روندگی هر یک از گونه‌های گل رز رونده با یک دیگر متفاوت است. گل رز قدمتی بیش از 35 میلیون سال دارد که بعضی معتقد هستند که قدمت رز به 70 میلیون سال پیش برمی‌گردد. تنها یک گونه از رز سالیان سال است که توانسته زنده بماند و هرسال گلدهی دارد. این گل رز باستانی روی یکی از دیوارهای کلیسای جامع هیلد شایم در آلمان وجود دارد.

http://agriculture-na.ir

حشرات قهوه‌ای تریپس با مکیدن شیره قسمت‌های جوان گل رز، برگ‌ها و سرشاخه‌ها را زرد، ضعیف و بدفرم می‌کنند. این آفات و مشکلات شامل انواع شته ها، بیماری های قارچی مثل نرم شدن ساقه با مجله خبری کتاب گل آبیاری بیش از حد یا بیماریهای برگ قارچی شامل می شود که در این باره نیز در مقاله توضیح داده ایم. هر چند روز یکبار رطوبت خاک را چک نمایید، چنانچه رطوبت کم بود مجددا” آبیاری کنید.

این نوع گلها به دو صورت وحشی و پرورشی موجود بوده که تفاوت آنها در تعداد گلبرگ می باشد که در نوع وحش 2 الی 3 گلبرگ دیده می شود ولی در نوع پرورشی دو برابر گلبرگ وجود دارد. همه ما می دانیم که تنها گلی که نماد عشق و محبت است گل رز بوده که نمونه قرمز آن بیانگر این مسئله می باشد. در مواقعی که کسی می خواهد ابراز علاقه خود را نشان دهد و یا گلی به عنوان کادو برای روزهای خاصی مانند ولنتاین بخرد، همیشه تنها گزینه رز قرمز بوده است. ما در این مقاله از رزفارست سعی کردیم تا شما عزیزان رو با انواع گل رز آشنا کنیم.

تازه های گیاهان،حیوانات و آکواریوم

گل رز مانند هر گل و گیاهی، دچار آفات و بیماری می‌شود. بنابراین قبل از خرید گل رز باغچه برای کاشتن بهتر است که این بیماری‌ها را بشناسید. آخرین نوع رزی که قصد معرفی آن را داریم، گل رز مینیاتوری است. این گل رز نسبت به گل‌های قبلی، اندازه کوچکتری دارد. این گل‌ها حداکثر تا 1 متر رشد می‌کنند و می‌توانید در گلدان‌های خانه نیز آن را بکارید. این رزها به دلیل اندازه کوچکی که دارند بیشتر در تزئین باکس گل‌ها و سبدهای گل کاربرد دارند.

توسط گلستان

گلستان عبدی