معرفی انواع گل رز با عکس و تفاوت آنها | flowerbook

رُزها یا گل سُرخ ها یکی از مهمترین دسته گیاهان میباشد که دردنیای باغبانی ، از محبوب ترین درختچه های گلدار است. گل رز سیاه یا همان رز مشکی جذاب یکی از کمیاب ترین گل ها است و براحتی در همه جا پیدا نمی شود. رز مشکی ژنتیکی نیست و یکی از انواع گل های رز طبیعی است. گل های رز مشکی اصالتاً مربوط به یک روستاهای ترکیه است. گل رز در رنگ آبی معمولاً در طبیعت موجود نیست و با کمک اصلاح ژنتیکی تولید شده اند.

رز سفید و قرمز

در حالی که اگر در آب و هوای معتدل هستید رشد در فضای باز بهتر است. اگر می خواهید گیاه رز را در یک محفظه بکارید باید مطمئن شوید که این گیاه می تواند در فضاهای کوچک رشد کند. رزهای گلدانی میتوانند تا 90 سانتیمتر هم رشد کنند. اما معمولا بین 15 تا 60 سانتیمتر باقی میمانند. دمای ایده آل برای این نوع گیاهان بین 15تا 20 درجه سانتیگراد میباشد. که خبر خوبی است برای کسانی که میخواهند از این گیاه در خانه نگهداری کنند.

بیشتر گونه‌ های رز بومی آسیا هستند و تعداد کمتری از آن‌ها بومی آمریکای شمالی و تعداد کمی در اروپا و شمال غربی آفریقا است. گل های رز از مناطق مختلف جهان به راحتی هیبرید ( نوعی تکثیر ) می شوند و انواعی را به وجود می آورند که به اشکال مختلف همپوشانی دارند و تعیین گونه های اصلی را دشوار می کند. کمتر از 10 گونه، عمدتا بومی آسیا، در تکثیر انواع بسیاری از رز های بوته ای نقش داشتند که سبب شده است امروزه با این تنوع بی نظیر از گل رز مواجه باشیم . شما می توانید رز ها را به شکل خوراکی استفاده کنید . رز گل ملی ایالات متحده نیز آمریکا شناخته می شود .

برای خرید گل رز در این روزها می توانید سفارش خود را از روز قبل در گلفروشی های اینترنتی ثبت کنید تا نیازی به ایستادن در صف‌های طولانی نداشته باشید. که به ترتیب از بالا به پایین کیفیت آن کمتر می‌گردد. خرید گل رز ارزان در نیمه اول سال امکان پذیر است.

از این گل از دیرباز برای ابراز عشق استفاده شده و هر رنگ آن معنای خاص خودش را دارد. در نزدیکی فصل های زیبای سال یعنی پاییز رنگارنگ و زمستان سپید هستیم. رزها از دو روش قلمه زنی و کاشت بذر قابل تکثیر می باشد. بهترین و مناسب ترین دما برای رزها دمایی درحدود 20 تا 25 درجه سانتی گراد است.

در رزهای معمولی باید شاخه های قوی و محکم را تنها اندکی کوتاه کرد و شاخه را پس از باقی گذاشتن ۷ تا ۱۰ جوانه هرس و کوتاه کرد. بهترین دما برای این گل دمای بین 20 تا 25 درجه سانتی گراد میباشد. به خاک حاصلخیز، عمیق با زهکشی مناسب نیاز دارد.

رز های خود رو

برای برش زدن از یک قیچی یا چاقوی تمیز استفاده کنید. ماندن برگ‌ها در آب به مدت طولانی باعث پوسیدگی آنها می‌شود و آب را آلوده می‌کند. قبل از قرار دادن گل‌ها در آب، ظرف را کامل بشویید و تا ¾ آن آب سرد و تمیز بریزید. بهتر است شاخه گل‌ رز کمی بالاتر از سطح ظرف باشد تا بهتر بتواند آب را جذب کند.

  • برای یکی از عزیزانتان چند گل رز سبز بفرستید تا او را خوشحال یا شگفت زده کنید.
  • برخی از انواع آن تنها در یک فصل و برخی انواع آن چهار فصل گل‌دهی دارند.
  • همچنین توجه داشته باشید که خارهای گل رز می توانند باعث بریدگی و خراش برای دوست پشمالوی شما شوند.بنابراین بهتر است پنجه های کنجکاوشان را از گیاه رز خود دور نگه دارید.
  • سیب‌زمینی را به همراه گل داخلش به گلدانی منتقل کنید و روی آن خاک بریزید.
  • به طور کلی ایده خوبی است که رز مینیاتوری خود را هر 1 تا 2 هفته بچرخانید، بنابراین تمام نواحی گیاه مقادیر مشابهی از نور دریافت می کنند و به طور متقارن رشد می کنند.

زمانی باید گل رز را پرورش دهید که دما بین ۴۰ تا ۶۰ درجه فارنهایت در طول روز باشد. عطر این گل، سبب شده تا جزء انواع رزهای پر طرفدار باشد. بعد از رز های هیبرید چای و گراندیفلورا ، این نوع از رز ها جزء محبوب ترین ها هستند. نگهداری از رز فلوریبوندا نسبت به رز هیبرید چای و گراندیفلورا بسیار آسان تر است.

برای طولانی تر شدن عمر گل تان آن ها را از نور مستقیم خورشید و منابع گرما و باد مستقیم یا باد کولر دور نگه دارید. اگر گلها در مجله خبری کتاب گل اتاقی با دمای خنک باشند ماندگاری بیشتری خواهند داشت. کلیه حقوق برند و وب سایت به ثبت رسیده و برای شرکت رزسیاه محفوظ است.

http://agriculture-na.ir

از گونه از گیاه رز در خانواده گلسرخیان این گل نمادین به دلیل نمایش دادن زیبایی و عشق شناخته شده است. گیاه رز عمدتاً بومی مناطق معتدل نیمکره شمالی است. شما میتوانید بیش از 300 گونه مختلف هر مدل رز را با هر رنگ و شکلی در سراسر جهان پیدا کنید. معنی رنگ گل رز صورتی چیست؟گل رز صورتی سمبل قدردانی و تشکر است. در کل حس‌وحالی که رز صورتی منتقل می‌کند ملایم‌تر از رز سرخ است.

توسط گلستان

گلستان عبدی