نمایشگاه بزرگ گل وگیاه با ۸۰ غرفه در ساری برگزار می شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

الیاس لاریجانی در گفت وگو با خبرنگار مهر از میزبانی ساری در بزرگترین نمایشگاه و جشنواره گل وگیاه شمال کشور خبر داد و گفت: این نمایشگاه همزمان با میلاد امام رضا (ع) در مجموعه نمایشگاهی نیاوران ساری برگزار خواهد شد.

عضو هیئت مدیره اتحادیه گل و گیاه مازندران اظهار کرد: استان مازندران در سه بخش گیاهان آپارتمانی، شاخه بریده و گیاهان فضای باز رتبه اول کشور را داراست و این نمایشگاه هم در راستای نمایش این توانمندی‌ها برگزار می‌شود.

وی یادآور شد: حضور تولید کنندگان قدرتمند ملی و استانی، نمایش کارهای حجمی گل و گیاه، تنوع بالای گل وگیاه و حضور شرکت‌های دانش بنیان از جمله ویژگی‌های مهم این نمایشگاه است.


منبع: https://www.mehrnews.com/news/6109749/%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-%DA%AF%D9%84-%D9%88%DA%AF%DB%8C%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%DB%B8%DB%B0-%D8%BA%D8%B1%D9%81%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF

عضو هیئت مدیره اتحادیه گل و گیاه مازندران تصریح کرد: این نمایشگاه با هدف ارائه توانمندی‌های بالقوه، بالفعل و ظرفیت‌های استان با رویکرد برندسازی و جذب مشتری داخلی و خارجی به صورت متمرکز در مجموعه نمایشگاهی بین المللی نیاوران ساری همزمان با فرخنده زاد روز با سعادت امام هشتم شیعیان امام رضا (ع) افتتاح می‌شود و از ۳۱ اردیبهشت‌ماه تا ۵ خرداد برای بازدید عموم دایر است و مقرر شد که روز آخر نمایشگاه، فروش محصولات گل و گیاه برای خرید مردم آزاد شود.

این مسؤول با بیان اینکه مازندران به عنوان بزرگترین تولید کننده گل و گیاهان زینتی کشور است، افزود: در این نمایشگاه کارناوال شادی و برنامه‌های متنوع فرهنگی برگزار می‌شود.

لاریجانی خاطر نشان کرد: اولین نمایشگاه بزرگ و متشکل گل و گیاه استان مازندران توسط اتحادیه گل و گیاه استان مازندران و مشارکت جدی ادارات کل شهری و شوراهای استانداری، جهاد کشاورزی، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، صمت، دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری و ادارات کل روستایی، فرمانداری، شهرداری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و… برگزار می‌شود که با برنامه ریزی خاص برگزار خواهد شد.

وی افزود: این نمایشگاه در ۸۰ غرفه و با هدف شناساندن توانمندی‌های تولیدکنندگان گل و گیاه برگزار می‌شود.

لاریجانی سطح گلخانه مازندران را یک هزار و ۱۴۵ هکتار عنوان کرد و افزود: بیش از ۶ هزار نفر بهره بردار مازندرانی در سطح یک هزار و ۱۴۵ هکتار باغ و گلخانه مشغول فعالیت هستند و از مجموع فضای گلخانه‌ای مازندران ۷۰۰ هکتار در فضای باز و مابقی در فضای بسته و زیرپوشش پوشش پلاستیک و شیشه است.

توسط گلستان

گلستان عبدی