نهال گل رز-نهال کرج | flowerbook

مراقبت از رز های گلدانی می تواند برای برخی دشوار باشد. به خصوص اگر برای اولین بار صاحب گیاهی شده اید. تعدادی از سوالات متداول راجب این گل و پاسخ ما را بررسی کنید. گل رز پلیانتا آفتاب کامل را ترجیح می دهد، اما در مقایسه با سایر رز ها ، در برابر سایه بسیار مقاوم تر است.

http://agriculture-na.irجالب است بدانید یک گونه رز در جهان به نام “رز اصفهان” نامگذاری شده است. رز اصفهان صورتی روشن است و هر ساقه آن دو دسته گل را شامل می‌شود. رز مینیاتوری بسیار معطر است و سالی یکبار شکوفه می‌دهد؛ اما مدت زمان گلدهی آن طولانی است. دسته‌ی حجمی گل طبیعی شاخه بریده رز مینیاتوری (Miniature Rose یا Spray Rose).

  • گل رز در رنگ آبی معمولاً در طبیعت موجود نیست و با کمک اصلاح ژنتیکی تولید شده اند.
  • گل رز در بسیاری از بخش‌های ایران به خوبی می‌روید همچنین در بیشتر بخش‌های خاورمیانه، اروپا و روسیه نیز به فراوانی یافت می‌شود.
  • گل ها با رنگبندی متنوع قرمز، صورتی، نارنجی، زرد، بنفش، آبی و سفید به شکل منظم، بشقابی و کاسبرگ، گلبرگ و پرچم که در اطراف هستند.
  • اما زمانه تغییر کرده است و مردم اکنون در حال جستجوی راه‌های خلاقانه برای بالا بردن رنگ‌های ساده و طبیعی گل رز هستند.
  • 1-رزهای گونه ای یا ژنوتیپ مثل رزهای گل محمدی، نسترن که معمولا برای پایه پیوند و اصلاح و دورگه گیری می شود استفاده کرد.
تمام محصولات گل رز را می‌توان در رنگی که تمایل دارید، سفارش دهید. کافیست بعد از ثبت سفارش با همکاران ما تماس بگیرید و شماره سفارش خود را اعلام کنید تا تغییرات در محصول شما در نظر گرفته شود. در سایت نیز به هنگام ثبت سفارش می توانید در قسمت یادداشت – مواردی که میخواهید تغییر کند- را بنویسید. شاید کمی شوکه شوید، اما باید بدانید که هیچ گل رز آبی رنگی وجود ندارد! یعنی تمام رزهای آبی و بنفش موجود در بازار، رنگ شده اند. رز آبی معانی جالبی دارد، مثل اشرافیت و اصالت سلطنتی، ممکن کردن غیرممکن‌ها، اسرارآمیز و کمیاب بودن، تخیل و رویایی بودن آینده.

معنی گل رز صورتی :

پایین‌ترین ردیف برگ قطع شده سپس برش‌ها در حدود یکساعت در آب خیسانده و به درون خاک منتقل می‌شوند. تکثیر رز از طریق کاشتن بذر، پیوند , قلمه‌گیری و خوابانیدن انجام می‌شود. این قسمت ها جاهایی هستند که هورمون ها متراکم شده اند، بنابراین گیاه می تواند از این قسمت سریعتر جوانه و گل بدهد.

چرا گل رز را برای عاشقانه های خود انتخاب کنیم؟

بهترین کار جهت حفظ رطوبت گلدان استفاده از یک پوشش پلاستیکی است. معمولاً در حدود دو ماه ریشه زنی اتفاق می افتد. گل های رز به همان اندازه که زیبا هستند برای داشتن یک زندگی طولانی و سالم نیاز به کمی نگهداری دارند. با این حال پیروی از این مراحل اولیه شما را در کمترین زمان به یک متخصص گل رز تبدیل می کن. و در طول فصول مختلف سال در رنگ های زیبای کرمصورتی و طلایی شکوفا می شوند. این نوع از رزها معمولاً به بیماری مقاوم هستند.

دقت کنید که در بسیاری از مواقع، گل به نظر تازه میرسد. و آثاری از پژمردگی و خرابی در ظاهر آن دیده نمیشود. چرا مجله خبری کتاب گل که بسیاری از فروشندگان،گلها را در سردخانه ها قرار میدهند. تا بتوانند به مدت بیشتری از آنها نگهداری نمایند.

توسط گلستان

گلستان عبدی