همه چیز در مورد کاشت نگهداری و پرورش گل میخک انواع گل میخک خرید گل آنلاین گندم VIP | flowerbook

انبارداری خشک در دمای پایین یک روش معمول در نگهداری گل های میخک می باشد، هر چند که از انبار های کم فشار نیز برای نگهداری استفاده می کنند. در طول انبارداری سرد و یا حمل ونقل دما باید بین صفر تا 5/1 درجه سانتیگراد حفظ شودو رطوبت نسبی انبار در حد درصد تنظیم شود. در چنین شرایطی تولید اتیلن به حداقل رسیده و سرعت پیر شدن کاهش می یابد. جریان مناسبی از هوا نیز جهت تهویه و خروج گاز اتیلن تولید شده لازم است. بخش داخلی جعبه ها با لایه های پلی اتیلن و روزنامه پوشانده می شود.

چوب میخک مخصوص تولید پودر میخک

گنجاندن میخک در رژیم غذایی همراه با سایر غذاهای غنی از آنتی اکسیدان می تواند به بهبود سلامت کلی شما کمک کند. برای تهیه چایی یا دم کرده میخک مقدار 10 گرم میخک را با یک لیتر آب جوش مخلوط کرده و بمدت 5 دقیقه دم کنید. برداشت صحیح گل در میخک، تولید گل در آینده را تحت تأثیر قرار می دهد.

معمولا بازیکنان اصلی در گل آرایی گل هایی مثل رز و بابونه هستند اما این گل به عنوان یک گل حامی نقش خود را کنار این بازیگران اصلی بازی می کند . کسانی که عمل جراحی انجام داده اند، نباید میخک استفاده کنند. در صورتی که بخواهید این مجله خبری کتاب گل مشکلات را برطرف کنید می توانید از میخک استفاده کنید. زیرا این گیاه دارویی تاثیر بسیار زیادی بر سلامت اندام تناسلی آقایان دارد. برای تهیه این عطر، کافی ست تا میخک‌ها را داخل شیشه تمیز ریخته و نصف شیشه را پر از الکل کنید.

http://agriculture-na.ir

۲۱)برای درمان کمردرد ، چای میخک و یا دو قطره اسانس این گل را با آب گرم و یا چائی مخلوط کرده و بنوشید . غنچه های این درخت پس از باز شدن یعنی قبل از اینکه رنگ خاکستری و ارغوانی آن تبدیل به قرمز شود باید چیده و خشک نمود . میخک که بعنوان ادویه و دارو بکار می رود پودر این غنچه ها می باشد .

  • خاک با PH خنثی یا قلیایی را برای رشد بهتر گیاه بسیار مناسب است.
  • اما برای دستیابی به یک گل جذاب و سر زنده و شاداب، انتخاب خاک‌های لومی و شنی بسیار مناسب بوده است.
  • اگر خاک گیاه سنگین و بدون زهکش باشد رشد و شاخه دادن میخک بسیار کند می‌شود.
  • این حالت بهترین زمان برای کاشت در گلدان اصلی یا باغچه است.

در رنگ‌های مختلفی وجود دارد و در کنار بقیه گل‌ها به زیبایی در طبیعت جلوه می‌کند اما این نهایت هدف گل میخک نیست. شاید ظاهر متنوع و رنگارنگ این گیاه اصلا به یک گیاه دارویی و پرخاصیت شبیه نباشد؛ اما اگر با خواص گل میخک آشنا شوید، حتما حیرت‌زده خواهید شد. شدن و ریزش برگ های گل است که معمولاً بدلیل آبیاری نامناسب و زیاد است که برای رفع این مشکل باید طبق دستورالعمل مخصوص خود آبیاری را انجام دهید. مشکل بعدی سوختگی در برگ های گیاه است که اگر در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید باعث لکه های سوختگی در برگ ها می شود.

برای درمان گوش‌درد نیز می‌توان چند قطره روغن میخک را در گوش ریخت. البته که باید به خاصیت اسیدی میخک توجه کنید و این کار را بدون مشورت پزشک انجام ندهید. دم‌کرده میخک جزء دم‌نوش‌های پرطرفدار و خاص است که به دلیل خواص گسترده و زیادش در نسخه طب سنتی جایگاه بالایی دارد. برای تهیه این دم‌نوش خوش عطر و بو کافی است ده گرم میخک را در یک لیتر آب به مدت پنج دقیقه بجوشانید. برای تکثیر گل میخک به طور کلی دو روش بذر و قلمه قابل اجرا است که قلمه زدن بهتر و رایج تر می باشد. نور مناسب برای میخک ها موثر و ضروری است ولی تابش نور مستقیم و شدید برای انها اصلا خوب نیست.

علاوه بر این، میخک حاوی فلاونوئیدها و تانن ها نیز می باشد. اسانس های میخک در صنعت عطر سازی، برای معطر کردن صابون ها، در تهیه خمیر دندان و معطر کردن محلول های شستشوی دهان به کار می رود. این گل به نوع خاک حساسیت زیادی ندارد ولی در خاک لومی شنی با زهکشی خوب رشد بهتری دارد. اگر خاک گیاه سنگین و بدون زهکش باشد رشد و شاخه دادن میخک بسیار کند می‌شود. برای سبک کردن بافت خاک‌های سنگین می‌توانید موادی مثل ورمی کمپوست، کوکوپیت، پرلیت، پیت‌ماس و یا کود پوسیده به آن اضافه کنید.

تازه های داروهای گیاهی و طب سنتی

توسط گلستان

گلستان عبدی