چندین خواص میخک که شما را میخکوب می کند! | flowerbook

روزنامه ها در ته جعبه ها ، بین طبقات گل و روی جعبه ها قرار داده می شوند تا قطرات آب تشکیل شده را جذب نماید. گل ها نباید با لایه های پلی اتیلن تماس داشته باشند و به طور کامل پوشانده شوند. ته جعبه ها بهتر است برای جلوگیری از حرکت گل ها در حین حمل ونقل ، دارای بر جستگیهای عرضی باشد. کارتونها قبل از بسته شدن تا دمای صفر درجه سانتیگراد پیش سرما دهی می شوند. جعبه ها باید به گونه ای چیده شوند که بین آنها فضای کافی جهت جریان هوای سرد وجود داشته باشد. علاوه بر این وجود منافذ و سوراخ کافی در دیواره جعبه ها جهت اطمینان از حرکت کافی و راحت هوا از درون بسته ها لازم و ضروری است.

  • غنچه های خشك شده این درخت ظاهری شبیه به میخ كوچك دارد و از این نظر است كه به میخك موسوم است.
  • میخک قرنفلی، نیاز به خاک کمی قلیایی با زهکشی خوب و مکانی با آفتاب کامل و کمی مرطوب دارد.
  • میخک دارای عطر و طعم خوبی است و از گذشته به‌عنوان ادویه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • برای ایجاد زهکشی مناسب در خاک از شن و ماسه استفاده کنید .

جالب است بدانید که بوییدن این گیاه پرخاصیت، باعث آرامش اعصاب و کاهش استرس خواهد شد. در روش صنعتی، کمپانی‌های عطرسازی، اسانس این گیاه را در کنار اسانس‌های دیگر قرار داده و نت‌های جذابی به وجود می‌آورند. اما شما در روش سنتی در منزل نیز می‌توانید عطر گل میخک تهیه کنید. برای این کار هم می‌توانید از خود گیاه به‌طور مستقیم و هم از اسانس آن استفاده نمایید. البته ناگفته نماند که اگر قصد استفاده از اسانس آن را دارید، می‌توانید با ترکیب درست این اسانس با اسانس‌های معطر دیگر، عطر اختصاصی خود را داشته باشید. ما در این مقاله به شما در تهیه عطر گل میخک کمک خواهیم کرد.

با خواص دارویی میخک آشنا شوید

یک مطالعه نشان داد که روغن اساسی میخک سه نوع باکتری متداول را از بین می برد ، از جمله E. Coli ، که یک نوع باکتری است و می تواند باعث مسمومیت غذایی شود. میخک به طور معمول پس از تولید شش جفت برگ، آمادگی انتقال از مرحله رویشی به زایشی را پیدا می کند. پس از تشکیل جوانه گل، شـاخه به سـرعت رشد می کند و فواصـل میانگیره ها زیـاد می شود. فتوپریود تأثیر مستقیم بر سرعت گلدهی در وضعیت ساقه دارد.

میخک قرنفلی، نیاز به خاک کمی قلیایی با زهکشی خوب و مکانی با آفتاب کامل و کمی مرطوب دارد. حذف جوانه ها در میخک با توجه به رقم و نوع هرس و تربیت می تواند به دو صورت اسپری و یا استاندارد انجام گیرد. در انواع استاندارد جوانه های جانبی تا گره ششم در زیر گل حذف می شوند مجله خبری کتاب گل تا گل انتهایی به اندازه کافی بزرگ و مرغوب گردد. میخک را می توانید از طریق قلمه های نوک یا لایه ها می توانید تکثیر کند . میخک ها گل هایی به رنگ صورتی روشن، سفید، مرجانی یا قرمز با ساقه های محکم بلند، گره های برجسته و لایه ای دولایه از گلبرگ های ابریشمی هستند.

بر روی هر یك از انشعابات گل آذین، سه گل دیده می شود. گل ها، دارای كاسه ای جام مانند و به رنگ زرد-قرمز، كشیده و به شكل استوانه های پنج لب، با جام قرمز رنگ دیده می شوند و تعداد زیادی پرچم از جام گل بیرون آمده اند. كاسه گل شامل ٤ كاسبرگ كوچك، ضخیم و جام گل مركب از ٤ گلبرگ قرمز رنگ است. غنچه های خشك شده این درخت ظاهری شبیه به میخ كوچك دارد و از این نظر است كه به میخك موسوم است. اندام قابل مصرف این گیاه، غنچه های باز نشده گل ها می باشد. پودر گل میخك به رنگ قهوه ای دیده می سود و دارای بویی معطر و طعمی سوزاننده است.

در واقع ادویه های میخک، همان غنچه های خشک شده این گیاه هستند که دارای خواص دارویی و درمانی بسیار زیادی می باشند. دانش شرکت نوترِسا در خصوص تهیه خاک، تعادل نورخورشید و آب، کنترل آفات و علف های هرز و برداشت محصول تضمین کننده ی رعایت استانداردهای سفت و سخت می باشد. ما کما فی السابق به پژوهش های خود ادامه داده و خود را وقف تولید باکیفیت ترین گیاهان معطر خواهیم کرد. به این منظور آنها را در آب ولرم بریزید و به مدت چند ساعت صبر کنید. چه زمانی وقت کاشتن بذرها فرامی رسد؟ زمانی که بذرها ته ظرف قرار گرفتند، شما این مرحله را به درستی گذرانده اید.

نحوه و فصل گل دهی میخک

علت این پدیده اغلب ناشی از نوسانات دمایی و اختلاف زیاد بین دمای شب و روز می باشد که باعث تغییر سرعت رشد می شود. کاهش نوسانات دمایی، ازروش های کنترل این ناهنجاری است. شکافتن کاسه در دماهای خنک و در روزهای روشن افزایش می یابد. وقتی جوانه ها در شرایط خنک تشکیل شوند ردیف بیرونی گلبرگ ها شکل می گیرد. این جوانه های فربه و متورم به نام کله گاوی خوانده می شوند و به کاسبرگ شکافی خیلی حساس هستند.

http://agriculture-na.ir

توسط گلستان

گلستان عبدی