گل رز هلندی رنگ خاص رزپک: گل و لوازم گلفروشی | flowerbook

زمستان باید قلمه ها را زیر شاسی یا نقاط کم آفتاب گلخانه گذاشت. ولی از طرفی تعداد بوته ای را که بوسیله قلمه می توان از یک بوته به دست آورد چند برابر کمتر از آن است که بوسیله پیوند ممکن است حاصل نمود. 1/4 قاشق چایخوری سفید کننده را در مجله خبری کتاب گل هر کوارتس آب اضافه کنید. فقط مراقب باشید که سفید کننده ی زیادی به آب گل اضافه نکنید، زیرا گل رز آسیب می بیند. به دنبال گلبرگ هایی خوش فرم و خوش رنگ باشید گلبرگ های گل رز را بررسی کنید تا مطمئن شوید که آنها کبود یا قهوه ای نیستند.

  • که در طول روز حداقل به 8 ساعت نور مستقیم آفتاب نیاز دارند.
  • اگر شما هم قصد این را دارید که بهترین انواع گل رز را تهیه کنید، می توانید برای خرید آن به اصلی ترین مرکز تهیه انواع گل مراجعه کنید.
  • رز های آلبا از تلفیق و پیوند گل نسترن و محمدی بوجود می‌آیند.
  • یکی از متنوع ترین گل های رز باغچه ای، گل های رز بالارونده یا رامبلر می باشند.

اما پرطرفدارترین گلهای رز شامل گل رز مینیاتوری، گل رز رونده، گل رز هلندی، گل رز عطری، گل رز فرانسوی، گل ریز انگلیسی، نام برد. گل رز در کشور ما با نام­های گل محمدی، گل سرخ، گل سوری، یا گل ورد شناخته می­شود. این گل از تیره گل سرخ و از زیر خانواده رزوئیده می­باشد. در دنیای باغبانی و گلکاری گل رز جزو محبوب­ترین درختچه ­های گلدار است که بصورت گلدانی و باغچه ­ای آن را کشت می­کنند. این گل با ترکیب بسیار زیاد رنگ­ ها باعث تنوع بسیار شده که تقریبا” هر طیفی با هر سلیقه ای می تواند آن را بپسندد. گل های رز انگلیسی مانند پادزهری برای گل های بدون عطر مقاوم هستند.

مشخصات گل رز:

داماسک تابستانه یکبار در تابستان و داماسک پاییزی دو‌بار در سال ( یکبار در تابستان و‌ یکبار در پاییز ) گلدهی می‌کنند. رنگ شکوفه های معطر این نوع رز غالبا سفید و طیف های مختلفی از رنگ صورتی است. گل رز پاسیو که به عنوان رز فلوریبوندا نیز شناخته می شود. گیاهان جمع و جوری هستند که برای گلدان بسیار مناسب اند. با رشد حدود سانتیمتر اندازه آنها کمی بزرگتر از گل رز مینیاتوری استاندارد است. اما هنوز اندازه نسبتا کوچکی دارند.که آن را به گل مناسبی برای نگهداری فضای داخلی یا بیرونی تبدیل می کند.

آفات و بیماری های احتمالی برای گل رز

در فصل زمستان محل برش بالاي دومين برگ پنج برگچه اي انتخاب مي شود. رطوبت نسبي همان رطوبت است كه در هواي اطراف گياه و محيط گلخانه وجود دارد. اين ميزان رطوبت كه با رطوبت سنج قابل اندازه گيري است در حدود 60 درصد مي باشد. زيادي آن باعث بروز بيماريهاي قارچي مثل لكه سياه، سفيدك مي شود و كمبود آن نيز باعث كاهش رشد گياه و كيفيت محصول مي شود. گلهای شاخه بریده را به سه دسته اصلی تقسیم می کنند. 2ـ اندازه و رنگ مناسب گل كه مختص رقم مورد نظر است.

آفات مکنده شیره گل رز

کفشدوزک ها این شته ها را می خورند و برای گیاهان مفید هستند و می تواند منجر به کاهش ین آفت ها شوند. ایمیداکلوپرید ، استامیپرید ، مالدیسون بهترین سموم برای آفت کشی این آفت شته می باشد. کم آبی در گلدان گل رز باعث استپ کردن رشد گل سرخ، کوچک شدن برگ، کوتاه شدن فاصله میان گره ها، بد شکل شدن برگ ها و سوختگی نوک برگ­ها می شود.

یعنی می‌توانید به‌راحتی چندین شکوفه را بدون آسیب زدن به ترکیب گیاه برداشت کرده و در عین حال تراکم رزهای باغچه خود را از بین نبرید. گل رز مینیاتوری اساسا کوتاه تره و گل هاش فشرده تر و جمع و جور تر از رز هیبرید چای یا گراندیفلورا هستن. انواع گل مینیاتوری، معمولا بیش از 38 تا 76 سانتی متر رشد نمیکنن. رز مینیاتوری از گیاهان زینتی و تجاری که کاربردهای زیادی به خصوص در طراحی فضای سبز داره.

از دسته گل ها غافل نشویم فرقی نمی کند رز را به عنوان هدیه می گیرید یا خودتان خریداری میکنید. نکاتی وجود دارد که باید هنگام دریافت گل شاخه بریده رز به یاد داشته باشید . رز شما باید با دو بسته غذای گل و دستورالعمل های مراقبت از گل همراه باشد. شما می توانید رز ها را به شکل خوراکی استفاده کنید . گران ترین رز فروخته شده به قیمت میلیون ها دلار بوده است بنابر این رز لقب گران قیمت ترین گل را نیز به دوش می کشد .

http://agriculture-na.ir

توسط گلستان

گلستان عبدی