آشنایی با 9 تا از محبوب ترین انواع گل رز رونده گُل‌سِتان | flowerbook

گل های رز در این گروه بخاطر رشد گسترده ی نامنظم و پراکنهه شان به راحتی قابل تشخیص هستن. رز های بوته ای به دلیل مقاومت در برابر سرما و تولید خوشه های فراوان قابل توجه هستن. چندین زیر مجموعه در این گروه وجود داره ؛ یکی از مهم ترین انها ، گل انگلیسی دیوید آستین ه که شامل گونه هایی شبیه گل های رز قدیمی باغ با رایحه ای شاداب و دلنشین به همراه شکوفایی مکرر هستن. تنوع آفات و بیماری گل رز میزان سلامت این درختچه‌ها را به‌طورجدی تحت‌تأثیر قرار می‌دهد.

این نوع گل رز دارای شکوفه هایی بزرگ تر از گل مینیاتوری اما نه به بزرگی اندازه یک رز استاندارد می باشند. این گونه رز ها نوعی از فلوریبوندا هستند که در مقیاس کوچک تری پرورش می یابند. گل سرخ هدیه ای مناسب برای کسانی است که می خواهند عشق، علاقه و احترام را به شما منتقل کنند. همچنین اعتقاد بر این است که گل های رز قرمز نمادی از رشادت ها و آرزوی شادی می باشد. رنگ های گل های قرمز از قرمز روشن، قرمز مایل به سیاه متغیر است و هر رنگ و طرح اهمیت خاصی برای خود دارد.

  • ازدياد رزهاي گلخانه اي بيشتر از طريق قلمه شاخه است.
  • در اين شرايط دمايي گلها بعد از حدود 48 ـ 40 روز آماده برداشت مي شوند.
  • محصولات رزپک را می توانید در فروشگاه بزرگ رزپک در تهران، یا از طریق وبسایت تهیه فرمایید.
  • گل رز خود را حداقل شش ساعت در روز در معرض نور خورشید قرار دهید.
  • رزهای هیبرید چای یا رز های گل درشت که از تلاقی رزهای اروپایی و چینی بدست میان، به عنوان گل شاخه بریده ازشون استفاده میشه.
  • دارسی یک گل رز بسیار زیبا و تحسین شده است و اعتقاد بر این است که یکی از بهترین و سالم ترین گل های رز است که تا به امروز پرورش داده شده است.
گل دابل دیلایت واقعا یکی از شگفت انگیزترین رزهای جهان است که زیبایی و رایحه آن مشهور است. این گیاه فوق العاده گل‌های بزرگ کرم رنگ با لبه‌های قرمز و ۳۰ – ۳۵ گلبرگ دارد. شدت رنگ نارنجی این رز نسبت به آب و هوا تغییر می‌کند و در فصل زمستان کاملا صورتی رنگ می‌شود. رایحه این رز هم به اندازه زیبایی آن مشهور است و بوی میوه‌ای شدید و خوشایندی تولید می‌کند.‌ می‌توانید این رز را در فضاهای کوچک بکارید و تا ۹۰ سانتیمتر رشد می‌کند. هرس کردن و آبیاری متوسط در پرورش رز آلبرشت دورر بسیار مهم است.

انواع گل رز وحشی

از شرایط کاشت مهم باکارای مشکی محیطی با نور کامل خورشید می باشد. با اینکه رز رونده Eden در سال 1997 پیوند زده شده است و رزی قدیمی به شمار نمی‌آید، اما این گل فرانسوی زیبا به‌لطف داشتن گل‌های دوتایی و فنجان مانندش بسیار یادآور رزهای عتیقه و آنتیک است. نکته مثبت دیگر درخصوص Eden این است که همواره به تولید شکوفه‌های جدید مشغول است و توقف‌پذیر نیست! رزهای رامبلینگ یا بالارونده به سادگی انواعی هستند که توانایی رشد زیاد را دارند. به همین ترتیب، رزهای پوششی زمینی در حال پخش شدن و گونه های کم رشد هستند که به جای درختچه، به عنوان پوشش زمین عمل می کنند.

چگونه گلهای آفتابگردان ارغوانی را پرورش دهیم؟

گل محمدی در سال 1276 میلادی از دمشق به اروپا برده شد. این گل امروزه در تمام دنیا وجود دارد اما زیستگاه اصلی گل محمدی در ایران کاشان است. گل دمشقی دارای عطر و مزه فوق‌العاده است که علاوه بر خشک شده این گل که در طبخ غذاهای مختلف از گل آب آن نیز استفاده‌های متفاوتی می‌شود. در روش قلمه زنی باید یک قلمه که دارای شش برگ می باشد را به شکل زاویه دار با اندازه های 15 تا 20 سانتی متر جدا کنید. برگ قسمت پایینی را از ساقه جدا کرده و بعد قسمت انتهایی که به شکل زاویه دار برش داده شده بود را آغشته به هورمون ریشه زایی کنید و بعد قلمه را در خاک مناسب گلدانی بکارید.

رز هلندی برای نگهداری در باغ و باغچه و مکان های کوچک مناسب است. این گیاه ساقه کوتاه تر به همراه شکوفه های کوچک تر نسبت مجله خبری کتاب گل به انواع دیگر رز ها دارند. و اغلب به عنوان حصار برای باغ و لبه های مکان مورد نظر برای تزئین مناسب خواهند بود.

http://agriculture-na.ir

توسط گلستان

گلستان عبدی