کود ریشه زا از کجا تهیه کنیم؟ – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

کود ریشه زا چیست؟

اگر می‌خواهید از محلول‌های شیمیایی به جای خانگی برای گیاهان آپارتمانی خود استفاده کنید باید یکی از بهترین آنها را برای خرید انتخاب کنید. به همین منظور می‌خواهیم با یکی از بهترین کودهای ریشه زایی که در بازار وجود دارد آشنا شویم و مرکز فروش خوبی نیز برای آن معرفی کنیم. فروشگاه اینترنتی کود مال یکی از بهترین این محصولات را عرضه می‌کند. برای خرید آنها و خرید عمده کود یا خرید کود کاکتوس و … نیز می‌توانید با مراجعه به سایت این فروشگاه و انتخاب محصول، آنها را به صورت آنلاین خریداری کنید.

مزایای استفاده از کود ریشه زا یا کود تقویت کننده ریشه

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع: https://www.mehrnews.com/news/5720301/%DA%A9%D9%88%D8%AF-%D8%B1%DB%8C%D8%B4%D9%87-%D8%B2%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%AA%D9%87%DB%8C%D9%87-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85

کمک به ریشه دوانی گیاه پس از انتقال

افزایش توان مواجه گیاه با استرس‌های ناشی از بیماری‌های ریشه و سموم مورد استفاده برای مبارزه با این بیماری‌ها

کود ریشه زا از کجا تهیه کنیم؟

رشد و حفظ ریشه‌چه‌های اولیه در گیاه

نابودی خاک در مصرف درازمدت

کاهش مصرف آب به دلیل ریشه‌ی توسعه‌یافته

افزایش مقاومت در مقابل استرس‌های ناشی از انتقال نشاء یا قلمه

تغییر pH خاک

افزایش کیفیت و کمیت رشد گیاه و میوه

قیمت کود و نحوه خرید بهترین هورمون مخصوص ریشه زایی

افزایش ریشه زایی در نشاها و قلمه‌ها

این کودها در انواع مختلف و با مواد متفاوتی تولید شده و هر کدام از آنها برای گیاهان خاصی استفاده می‌شوند.این محصولات را به صورت خرید عمده کود نیز می‌توان تهیه کرد. به طور مثال کودهای محرک برای ریشه زایی سانسوریا، گوجه فرنگی، توت فرنگی، درخت پسته، گردو، سیب، برنج و کود کاکتوس کمی در ترکیبات با هم متفاوت است. استفاده از آنها نیز زمانی الزامی می‌شود که قلمه‌ها مشکل داشته باشند یا احتمال این باشد که درست رشد نکنند. این مساله به خصوص زمانی اتفاق می‌افتد که بخواهیم قلمه گیاه را در آب پرورش دهیم.

مسمومیت غذایی در حیوانات

اساساً مواد طبیعی با نام هورمون‌های ریشه زایی در گیاهان وجود دارد. این مواد که در گروه‌های مختلف اکسین ها، اتیلن، سیتوکنین ها، اسید آبسیزیک و جیبرلین ها جای گرفته اند، وظایف مختلفی دارند که یکی از مهمترین آنها تحریک رشد بیشتر گیاهان است. امروزه محققین نوع مصنوعی آنها را در آزمایشگاه‌ها تهیه کرده اند تا بتوانند به طور غیر طبیعی رشد قلمه گیاهان مختلف یا پرورش آنها را بیشتر کنند.

معایب استفاده از کود ریشه زا یا کود تقویت کننده ریشه

آلودگی آب‌های زیرزمینی

کمک به زود رسی محصول

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، شاید تا به حال در مورد کود ریشه زایی شنیده باشید. کسانی که گل‌ها و گیاهان آپارتمانی را تکثیر و پرورش می‌دهند بیشتر از این کودها یا هورمون‌های مخصوص ریشه زایی برای گوجه، توت فرنگی، درخت گردو، پسته یا قلمه کاکتوس (کود کاکتوس) استفاده می‌کنند. در این مقاله در مورد انواع این کودهای محرک ریشه زایی خانگی یا شیمیایی، خرید کود، مزایا و معایب استفاده از کودهای ریشه زا و قیمت کود توضیح می‌دهیم.

توسط گلستان

گلستان عبدی