گل رز هلندی گل رز شاخه بریده گلخانه ای-greenhouse-hydroponics | flowerbook

این مرکز گل رز را در سایز و رنگ های بسیار متنوع به فروش می رساند و قیمت نسبتا ارزانی دارند‌. گل رز یکی از زیباترین آفریده های خداوند است که بیشتر مردم علاقه خاصی به این گل ها دارند. رز سویت هارت یا رزهای مینیاتور کوچکتر از رزهای چای هستند.

تازه های گیاهان،حیوانات و آکواریوم

این آفت گل رز همان گونه که از نامش پیداست با ایجاد گرده‌های ریز قرمز روی گل‌های رز، زیبایی و سلامت آن‌ها را می‌گیرد. سوسک سیاه Oxythyrca cincteua و سوسک بور Epicometis hirta نیز همچون سوسک سبز با تغذیه از گلبرگ‌های گل رز، شکل ظاهری آن را تخریب می‌کنند. این سوسک‌ها به طور معمول در فصل بهار ظاهر می‌شوند. زنجرک‌های سفید با تغذیه از برگ‌ها سبب ازبین‌رفتن کلروفیل و افتادن برگ‌ها می‌شوند. این آفات گل رز با ایجاد زخم‌هایی روی گیاه گاهی موجب ابتلا گیاه به بیماری‌های مهلک می‌شوند. لارو این گروه از آفات و بیماری گل رز از برگ‌های گل رز تغذیه می‌کنند.

http://agriculture-na.irدر هنگام پرورش آن لازم است که آفتاب متوسطی بر روی آن بتابد و آبیاری گل نیز به اندازه باشد. ارتفاع این گل رز به 1.2 متر می رسد و در اواسط بهار تا پاییز نیز شاهد رویش این گال های خوش عطر لیمویی خواهید بود. رُز، وَرد، گل سرخ، گل محمدی، گل سوری، یا در فارسی تاجیکستان گل صدبرگ،[۲] سرده‌ای (رده‌ای) از تیرهٔ گل‌سرخ است که نزدیک به ۱۵۰ گونه دارد. جای اصلی رویش رز خودرو در نیمکرهٔ شمالی سیارهٔ زمین است و تاکنون در نیمکرهٔ جنوبی رز خودرو دیده نشده‌است. گل رز در بسیاری از بخش‌های ایران به خوبی می‌روید همچنین در بیشتر بخش‌های خاورمیانه، اروپا و روسیه نیز به فراوانی یافت می‌شود. این گیاه برای مصارف صنعتی بیشتر در کشورهای بلغارستان، ترکیه و فرانسه کشت می‌شود.

معنی و نشانه رنگ های گل رز

گل رز سنتی معمولاً به رنگ قرمز تیره و دارای ساقه ای خاردار است. این گل ها در انواع مختلفی شکوفا می شوند، از گل رز کوهنوردی گرفته تا نسخه کوچک گل رز که در زیبایی و خوش عطری حرف اول را می زنند و بهترین نوع گل رز محسوب می شوند. زیبایی گل رز و رایحه فوق مجله خبری کتاب گل العاده آن، موجب شده تا افراد زیادی در سرتاسر جهان گل رز را پرورش داده و از آن مراقبت کنند. گل رز گونه‌های خاص و زیبایی دارد که هزاران سال است که مردم از این گل نگهداری می‌کنند. ما نیز قصد داریم تا نحوه نگهداری و خرید گل رز باغچه را برایتان بگوییم.

گفتنی است این گونه از گونه های گل رز رونده با کوددهی منظم و پیوسته می‌تواند در طول تابستان و پاییز نیز به طور پراکنده به گلدهی بپردازد. برای اطمینان از رشد سالم گیاه خودباید اصول اولیه را انجام دهید. گل رز خود را حداقل شش ساعت در روز در معرض نور خورشید قرار دهید. برای تعیین میزان آبی که باید به گیاه رز خود بدهید خاک را با انگشتتان بررسی کنید.خاک همیشه باید رطوبت داشته باشد. گل های رز به همان اندازه که زیبا هستند برای داشتن یک زندگی طولانی و سالم نیاز به کمی نگهداری دارند.

گل رز مدال طلا

برای آنکه بتوان در مدت کوتاه تری بوته های سالم و قوی برای پایه به دست آورد یا در نبودن پایه برای پیوند یکی از اقسام گل سرخ را زیاد کرد، قلمه زدن را انتخاب کرده اند. 3/4 گلدان را با آب تازه و خنک از شیر پر کنید، سپس گل ها را در گلدان مرتب کنید تا ساقه ها در یک اینچ از ته گلدان قرار بگیرند. به این ترتیب آنها می توانند به آب مورد نیاز خود برای تازه ماندن برسند. گل سرخ شده را از گل فروشی ای که به آن اعتماد دارید خریداری کنید. اگر در حال بریدن گل سرخ خود نیستید، سعی کنید آنها را از یک گلفروشی مشهور بخرید، ترجیحاً از کسی که با او رابطه دارید خریداری کنید.

  • گل رز پاسیو که به عنوان رز فلوریبوندا نیز شناخته می شود.
  • از نظر سایز و ظاهر گل های رز ایرانی دارای ساقه های خاردار با گلبرگ هایی با رنگ قرمز روشن و گل های رز هلندی با ساقه های کم خار با گلبرگ های مخملی با رنگ قرمز تیره می باشند.
  • این گونه از رز ها شامل گل های هر دسته ای هستن که میشه اونا رو روی حصار ها، نرده ها، آلاچیق ها و درختان با استفاده از چوب بلند و یا هر محافظی پرورش داد.
  • در واقع هیچ رز بالا رونده دیگری به رنگارنگی این گل نیست.

توسط گلستان

گلستان عبدی