گل رز نکات رشد و نگهداری+معرفی گونه ها +دسته گل رز در گل آرایی | flowerbook

هنگام مالش گلبرگ ها عطری دلنشین شبیه بوی جنگل از خود آزاد می‌کنند که بسیار پر طرفدار است. ساقه های آنها معمولا قرمز رنگ است و میزان گلدهی آنها یکبار در سال است. مقاومت در گونه های مختلف آنها متفاوت بوده با این حال بهتر است بعد از دوره یخبندان و در بهار کاشته شود. چه گل‌های تازه بریده شده را ترجیح دهید یا یک گل رز زیبا در گلدان هر دو راهی عالی برای اضافه کردن عطری سبک و روشن‌تر کردن فضای زندگی شما هستند. هنگامی که نکات اساسی را رعایت کردید و برنامه مراقبت از گیاه خود را ایجاد کردید، باقی چیزها آسان میشوند.

http://agriculture-na.ir

بوته گل در تمام طول سال زنده است و شما همیشه از زیبایی آن می‌توانید استفاده کنید. رز هفت رنگ می‌تواند راهی برای انتقال پیام خاصی یا ابراز احساسات شما باشد. وجود رنگ‌های متفاوت در یک گل علاوه خاص شدن دسته و یا سبد گل، بیانگر پیام و حس عمیق شما باشد. با کنار هم گذاشتن چند رنگ گل رز معنا و پیام متفاوتی را هم زمان انتقال می‌دهید. به طور مثال دسته گلی با گل‌های رز قرمز و رز زرد نشانگر خوشحالی و شاد بودن از موضوع و اتفاقی است. با دانستن معنی و مفهوم هر رنگ گل توانایی این را دارید که مطابق با مناسب و حس خود گل های مناسب خود را انتخاب کنید.

  • انواع گل مینیاتوری، معمولا بیش از 38 تا 76 سانتی متر رشد نمیکنن.
  • حالا گل رز رونده خود را داخل گودال قرار دهید و با خاکی که قبلا” حفره چاله را خالی کرده بودید پر کنیدو آبیاری نمایید.
  • یکی از زیباترین آفریده های خدا گل هستش که زیباترین بین اون ها هم رز قرمز هستش و عاشقشم…
  • بیشتر گل های رز گلدانی به حداقل شش تا هشت ساعت نور خورشید در روز نیاز دارند تا بتوانند رشد کنند.
  • اندازه گل های رز از مینیاتورهای کوچک به قطر 1.25 سانتی متر تا گل های هیبریدی با اندازه بیش از 17.5 سانتی متر در تغییر است.
گل‌های زرد و زیبای آن در اواسط بهار تا پاییز ظاهر می‌شوند. یکی از بهترین نوع رز گل که شهرت جهانی نیز دارد گل رز میکل آنژ می باشد. ۱۲ سانتی متر قطر آن بوده و هر گل آن ۴۰ الی ۵۰ گلبرگ دارد.

این نوع گلها به دو صورت وحشی و پرورشی موجود بوده که تفاوت آنها در تعداد گلبرگ می باشد که در نوع وحش 2 الی 3 گلبرگ دیده می شود ولی در نوع پرورشی دو برابر گلبرگ وجود دارد. همه ما می دانیم که تنها گلی که نماد عشق و محبت است گل رز بوده که نمونه قرمز آن بیانگر مجله خبری کتاب گل این مسئله می باشد. در مواقعی که کسی می خواهد ابراز علاقه خود را نشان دهد و یا گلی به عنوان کادو برای روزهای خاصی مانند ولنتاین بخرد، همیشه تنها گزینه رز قرمز بوده است. ما در این مقاله از رزفارست سعی کردیم تا شما عزیزان رو با انواع گل رز آشنا کنیم.

۶) رز ویکتور هوگو

به آنها گل رز قدیمی یا رز عتیقه می گویند.برای وضوح بیشتر، چند اصطلاح وجود دارد که باید قبل از مطالعه گل رزهای مدرن، آنها را پوشش دهیم. این نوع از این گل قد بلندی دارد، به طوریکه ممکن است تا 3 متر قد بکشد. اگر توانایی نگهداری از این گل را نداشته باشید، رشد زیادی می‌کند و ممکن است به دلیل بلندی زیاد دچار شکستگی شود. پس باید شرایط مناسب را برای این گل فراهم کنید تا در نگهداری از این گل به مشکل نخورید.

پروانه برگ‌خوار Cacoccia Rosana

توسط گلستان

گلستان عبدی