15 گیاه آپارتمانی سایه دوست و مقاوم به نور کم با نگهداری آسان

تمامی کودهای مورد نیاز گیاهان با قیمت مناسب در فروشگاه اینترنتی دمبرگ عرضه می شود. آلوکازیا از گیاهان آپارتمانی کوتاه نیاز به مراقبت بسیار زیادی دارد به طوری که می بایست همواره شرایط بهینه و مناسب برای رشد گیاه فراهم باشد. عناصر مورد نیاز گیاه را به دو دسته متحرک و غیر متحرک تقسیم بندی می کنند که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم. در ادامه به معرفی گیاهان زینتی همیشه سبز در خانه می پردازیم. در نظر داشته باشید که گیاهان می توانند برای پاکی هوای منزل هم مفید باشند و کربن دی اکسید موجود در هوای خانه را تا حدود بسیار زیادی از بین ببرند و اکسیژن تازه برای منزل شما ایجاد کنند. در نظر داشته باشید که این عناصر شامل نیتروژن، پتاسیم، کلر، منیزیم و فسفر می باشد که توانایی تحرک در بافت های گیاه را دارند. اگر گلدان مناسب باشد، ساکولنتها برای نگهداری در خانه به مراقبت کمی نیاز دارند.

گیاهان جدید ایجاد میشوند و از عرضه خوبی از عصای بامبوی تازه در تابستان خاطرجمعی حاصل میکنند، زیرا انها توسط ریزوم هایی تولید میشوند کـه انرژی را ذخیره میکنند و از پاییز تا بهار غیرفعال هستند. اگر میتوانید آن را ثبت اختراع کنید یا با پیدا کردن یک سرمایهگذار، آن را به تولید انبوه برسانید و به درآمد خوبی برسید. اگر قصد تهیه نوع ابلق این گیاه سرسبز را دارید، با شماره های موجود در سایت دمبرگ تماس بگیرید. گیاه آپارتمانی پوتوس از گیاهان اکسیژن ساز آپارتمانی به لحاظ نوع رشد، گیاهی رونده محسوب می شود و با رشد گیاه، شاخه و برگ های آن به حالت آویزان تغییر شکل خواهند داد. همچنین آبیاری این گیاه را باید با خشک شدن خاک آن انجام دهید؛ زیرا آب فراوان ریشه ها را می پوساند. باید بتوانید علامت های گیاه را به درستی تشخیص بدهید زیرا اگر علامت های گیاه را اشتباهی تشخیص داده و به آن کود بدهید نه تنها به این گیاه کمکی نکرده اید بلکه می توانید آن را نابود کنید و گاها گیاه را خشک کنید و از بین ببرید. در نظر داشته باشید که همه علامت هایی که در گیاهان بوجود می آید بر اساس کمبود مواد غذایی نیست و در بیش تر موارد اثرات آفت های گیاهان و آب یاری نامناسب می باشد.

کمبود این عناصر علامت هایی دارد که شامل از بین رفتن و زرد شدن قسمت های بالایی و برگ های تازه گیاه می باشد. ارکیده فالانوپسیس یا شاپرکی، از جمله پرطرفدارترین انواع این گل شناخته می شود. یکی از انواع گیاهان همیشه سبز برای خانه، گیاه پر شاخه و زیبای سانسوریاست. گل طبیعی آنتوریوم آندرانوم (Anthurium andreanum) از خانواده آراسه و در لیست گیاهان آپارتمانی گلدار قرار میگیرد. در این مقاله به بررسی و معرفی گیاهان زینتی همیشه سبز در خانه و خارج از منزل پرداختیم. گیاهان آپارتمانی، اجزای آلودگی هوای داخل ساختمان، به ویژه ترکیبات آلی فرار (VOC) مانند بنزن، تولوئن و زایلن را کاهش میدهند. لاله، گیاه برگریز چندساله با جلوه چشم نواز است و در رنگهای زیبا و متنوعی مانند زرد، قرمز، صورتی، بنفش، سفید و نارنجی عرضه میشود.

۲۰ است. در واقع گیاهان گادار بیش تر به کود هایی نیاز دارند که پتاسیم آن ها از نیتروژن و فسفر بیش تر باشد و گیاهان دارای برگ های تزئینی نیازمند کود هایی می باشند که نیتروژن بیش تر از پتاسیم و فسفر دارند. سفیدبالکها در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری و به ویژه در شرایط گلخانهای بر روی گیاهان زینتی و محصولات گلخانهای در جمعیتهای خیلی بالا دیده میشوند. پس در این باره هم خیلی خوب خرج میکنند و پول بالایی به مشاوره کسب و کارهای کوچک در زمینه سئو و بهینهسازی سایت میدهند. برخی از گونه ها به صورت گوشتی و کوچک رشد می کنند و برخی دیگر دارای برگ های باریک و کشیده هستند. هر برگ از این گیاه میتواند به طول 40 سانتیمتر و پهنای 30 سانتیمتر برسد و حدود 15-10 انشعاب کوچک پیدا کند. اغلب برگ های جوان فیکوس بنجامین را با قیم یا چوب می بندند که رشد بهتری داشته باشند. در ادامه چند گیاه برگساره ای زیبای دیگر را نیز معرفی می کنیم که با نگهداری از آن ها حیاط خانه را سرسبز و زیبا خواهید کرد. لبه های برگها قهوه ای و شکننده می شوند ، افتادن برگها و در بعضی مواقع جوانه های گل نیز می ریزند.

کمبود این عناصر می توانند برگ های پایینی گیاه را تحت تاثیر قرار داده و باعث خراب شدن آن ها شوند. برگ های فیکوس آمستل باریک، براق و زیبا هستند که پس از مدتی برگ های پایینی شروع به ریزش می کنند. در نظر داشته باشید که کود های کامل دارای موادی مانند فسفر، نیتروژن و پتاسیم می باشد. هر چند سال یکبار، گل های سفید و زنگوله مانند این گیاه نمایان می شوند که زیبایی آن را چند برابر می کنند. پتوس در هر شرایطی به زندگی خود ادامه می دهد و با رشد رونده ای که دارد، سراسر خانه را می پوشاند. در نظر داشته باشید که نیاز کود گیاهان متفاوت می باشد و هیچ دو گیاهی را نمی توان با یک نوع کود، مواد معدنی را در آن ها افزایش داد زیرا نیاز های متفاوتی دارند. برای آشنایی بیشتر با این گل و معرفی گیاهان زینتی همیشه سبز در خانه در ادامه ما را همراهی کنید. 🕑تعویض گلدان: گیاه در حال رشد احتیاج به تعویض گلدان سالانه دارد،در صورت عدم امکان تعویض گلدان،خاک های سطحی را با خاک نو غنی از مواد غذایی عوض کنید. در خانواده ژسنریاسه حدود ۵۰ گونه وجود دارد. این گیاه نسبت به فیکوس بنجامین حساسیت های کمتری دارد.

همچنین، آویزان کردن گلدانها از میلههای چوبی در جلوی پنجره فضای کمتری را اشغال میکند و همچنین گیاهان از نور کافی بهره میبرند. 🍌تغذیه: گیاه را با کودهای مایع و جامد محلول در اب مخصوص گیاهان زینتی طبق دستور هر دو هفته یکبار تغذیه کنید. اتلال پیش از تاریخ در بخشی از این منطقه مورد بررسی قرار گرفتهاند که آثار بدست آمده از آنها قابل مقایسه با تمدن ری میباشد. کارشناسان وزارت جهاد کشاورزی ایران باتهیه برنامههای بلند مدت و میان مدت جهت اصلاح رز ایران و معرفی ارقام رز ایران با نام (Persian Rose)، برای نخستین بار موفق به تولید رقم جدید رز هگزا پلوئید با نام ابری شدند که در مرحله ثبت جهانی قرار گرفت؛ این گونهٔ گل رز با روش افزایش سطح پولیدی و دو برابر کردن کروموزومها تولید شد و گلی است که از لحاظ تجاری بسیار ارزشمند است. محل احداث بایستی حتی الامکان مسطح باشد چرا که در صورت ناهمواری و شیبدار بودن، ایجاد یک گلخانه بزرگ با مشکلات و هزینههای زیادی برای تسطیح همراه خواهد بود. چناچه گیاهان گرمسیری را دوست دارید، این گیاه ظریف و باشکوه، بهترین گزینه برای نگهداری در محل کار و منزل شما خواهد بود. اعتقاد بر این بود که برهینیا منبع زندگی و مرگ است.

برای خرید آن نیز میتوانید به صفحه خرید سانسوریا ابلق مراجعه نمایید و اقدام به خرید کنید. برای آبیاری این گیاه همیشه سبز و زیبا هر زمان که خاک آن خشک شد اقدام کنید. اما اگر شرایط محیطی برای گیاه مهم است ازاین رو بهتر است ابتدا محیط و میزان نورگیر بودن مکان گیاه را مورد بررسی قرار دهید و بعد اقدام به خرید گیاه مورد نظر خود کنید. در واقع اگر خاک گلدان غنی باشد نیازی به کود نیست اما پس از مدتی که گیاه از آن مواد معدنی استفاده می کند، آن مواد رو به پایان می رود و نیاز است که به آن خاک موادی را اضافه کنید. می توانید با کلیک بر روی لینک مقابل سایر مقالات آرگا را در رابطه با پروش گل و گیاه، پرورش و نگهداری گل اگزالیس و نحوه پرورش گل اشرافی و همچنین نحوه نگهداری از گل آزالیا را مشاهده کنید.

در نظر داشته باشید که بسیاری از گیاهان مانند کاکتوس ها رشد کمی دارند و اصلا نیاز به کود دهی ندارند ولی شما می توانید برای موارد اندکی از کاکتوس هایی که گل می دهند از کود استفاده کنید. بازار این محصولات نیز خاص بوده و مانند موارد دیگر همهگیر نیست و گاهاً نیاز به بازاریابی و حتی بازارسازی خواهد داشت. در انتخاب گیاه باید دقت زیادی بخرج داد و به مواردی مانند فضا، جهات، آب و هوای منطقه و شکل مورد دلخواه از گیاه توجه نمود. در هوای بسیار سرد، بامبوهای خودرا با پوشش حبابی عایق بندی کنید یا انها را بـه مکانی عاری از یخبندان منتقل کنید. این درختچه با برگهای پهن و جذاب، برای افرادی که دوست دارند طبیعت را با تمام عظمتش به درون خانه بیاورند، گزینهای عالی است. قدیمی ترین نخل های بادبزنی مکزیکی ایران در بلوار کازینو رامسر قرار دارند.

همه شما می دانید که گیاهان برای رشد و زندگی مناسب نیاز مند نور، آب کافی، سایه مناسب و خاک خوب می باشد اما باید بدانید که گیاهان و گل های زینتی نیز برای رشد علاوه بر موارد گفته شده به کود هم نیاز دارند. اغلب زاموفیلیای سبز در محیط های کم نور و تاریک به زندگی خود ادامه می دهد. پتاسیم می تواند در تولید گل و ریشه و همچنین رنگ گل ها موثر بوده و رنگ گل ها با افزودن پتاسیم کیفیت بهتری پیدا می کند. ارقام رزی که در ایران برای تهیه گل شاخه بریده استفاده میشد، ارقام رز وارداتی بوده که بهطور معمول از کشور هلند به ایران وارد میشدند، که با تهیه “پروتکل تولید انبوه رز با روش کشت بافت ” و خودکفایی تولید انبوه واریته گل رز پرورش دهندگان گل درایران برای تهیه گل شاخه بریده رز از رقمهای وارداتی از کشور هلند، بینیاز شدند.

پس از گلدهی با هرس این شاخه، گیاه وارد فاز استراحت در تابستان می شود. در ادامه نکاتی را برای شما مطرح می کنیم که می توانید با استفاده از آن ها کود گیاهان زینتی خود را تامین کنید و از زیبایی روز افزون و رشد بهتر آن ها لذت ببرید. باید بدانید که کود دادن به گیاهان یکی از کار هایی می باشد که از اهمیت بالایی در مراقبت از گل و گیاهان برخوردار است و باید نکاتی را رعایت کنید تا گیاهان شما از بین نروند و گل دهی آن ها بیش تر شود تا بتوانید با استفاده از آن ها خانه و محل کار خود را زیبا تر کنید. گل اسپاتی فیلوم از این دسته گیاهان است. زنبور فورموسا روی پورهها ی مگس سفید تخمگذاری میکند و زمانی که لارو زنبور فورموسا از تخم خارج میشود داخل پورههای مگس سفید شده و از آنها تغذیه میکند و سپس به صورت زنبور بالغ خارج میشود. برگها همیشه سبز بوده و سطح زیرین آنها خالهای قرمز و نقره ای دارد. بیشتر گیاهان چند ساله علفی هستند، اگرچه بسیاری از آنها همیشه سبز هستند و برخی بافت­های چوبی ایجاد می­کنند.

سانسوریا علاوه بر سرسبزی دائمی، در برابر شرایط نامساعد همچون کمبود آب و نور کم نیز انواع گیاهان زینتی در گلخانه مقاوم است. گیاهی است کم توقع و مقاوم و همیشه سبز از خانواده پیتوسپوراسه و زادگاهش استرالیا، همیشه سبز و به عنوان گل بریده مورد استفاده است، در زادگاهش در هوای آزاد ارتفاعش گاه به ده متر میرسد، برگها سبز کمرنگ با حاشیه زرد و یا سفید کرمی و مانند برگ گیلاس موج دار و درخشنده، گل خوشبو و میوه ریز ان زینتی است، جهت خوش فرم نگهداشتن این گیاه هر ساله قبل از بهار نیاز به هرس شدید دارد و طول شاخه ها را باید به یک سوم کاهش داد. برای مثال گیاهاین آپارتمانی مقاوم سایه دوست شاید در برابر کاهش دما مقاوم نباشند. با گل های سفید خالص یا گل هایشان به سایه های نارنجی، زرد، صورتی یا قرمز به شکلی باشکوه به نظر می رسند. با این حال، برخی از گیاهان به خوبی با این تکنیک رشد نمیکنند. پیشنهاد می کنیم برای داشتن خواب راحت، این گل را داخل اتاق خواب خود نگه دارید؛ زیرا هوا را به خوبی تصفیه می کند. گیاهی علفی دائمی از تیره پامچال سانان است که بخش پایینی ساقه (هیپوکوتیل) آن در نزدیک سطح خاک قطور شده و ژوخه ای می شود.

کود گیاهان زینتی باید هرماه یک بار انجام شود و مقدار کود دهی باید نصف میزانی باشد که روی بسته های آن نوشته شده است زیرا ممکن است گیاه شما با دادن کود اضافی از بین برود و نه تنها شما نتوانستید رشد گیاه خود را اصلاح کنید بلکه باعث رشد منفی و نزولی آن شده اید که ممکن است منجر به مرگ گیاه شود. برای ساخت یک گرین وال باشکوه باید از گیاهانی استفاده شود که ازنظر تعادل رنگی، بافت گیاهی، شکل و شاخ و برگ با یکدیگر هماهنگ باشند. این گیاه دارای برگ هایی نوک تیز و خنجری به رنگ سبز با حاشیه هایی کرم رنگ است. تا به اینجا به معرفی گیاهان زینتی همیشه سبز در خانه و آشنایی با برخی از آن ها پرداختیم. با توجه به سلیقه خود، یکی از این گیاهان زیبا را تهیه کرده و در باغچه بکارید. انواع گیاهان استوایی ، مانند خزهها، ارکیدهها، سرخسها و گیاهان هوازی، به دلیل شرایط مشابه با محیط مرطوب و پناهگاه مناطق گرمسیری، بهطور کلی در تراریومهای بسته نگهداری میشوند. این عناصر شامل کلسیم مس، منگنز، روی، گوگرد، آهن می باشد که توانایی حرکت درون گیاه را ندارند و نمی توانند بین بافت های گیاهان حرکت کنند بنابر این فقط یک سری از برگ های گیاهان را تحت تاثیر قرار می دهند.

توسط گلستان

گلستان عبدی